Hesap Oluştur

*

*

*

*

*

*

Şifremi Unutuum

*

Diyetisyen Gülhan KOCA

 

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ nde okudu.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi yetişkin bölümü, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Sami Ulus Çocuk Hastanesi, Hotel Dedeman F&B Departmanı, Sardunya Yemek Hizmetleri – Yapı Kredi Bankası, Sistem Yemek Hizmetleri – Gazi Koleji “Stajyer Diyetisyen” olarak görev yaptığı yerler arasındadır.

Lisans tez çalışmasını olan “Fonksiyonel Besinler” i başarıyla tamamlayarak 2004 yılında iyi bir dereceyle mezun oldu.

Meslek hayatına ilk olarak Nişantaşı Nutraslim Zayıflama Merkezinde başlayarak, Ataköy Kalp ve Hipertansiyon Merkezi, Özel Yeni İsviçre Hastanesinde tam zamanlı, Dermacare Güzellik Merkezi, Fit-Line Slim and Gym Center, Abank Genel Müdürlüğü, İstanbul Tüp Bebek Merkezi, Özel Bliss Maçka Polikliniği ve Cambridge Besin İntoleransı testinde yarı zamanlı olarak diyetisyen olarak çalışmıştır. 

2006 yılından beri Özel Surp Agop Hastanesi Taksim’ de “Klinik Diyetisyenlik”, “Mutfak Denetim Sorumlusu” ve “Poliklinikte Beslenme Danışmanlığı” hizmetlerini vermektedir. 2018 itibari ile Akasya Acıbadem Kent Kule'de de danışanlarana hizmet vermeye başlamıştır. Aynı zamanda özel diyet koçluğu, online diyetisyenlik, kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetleri de vermektedir.

Mesleğinde gelişmeleri yakından takip eden Gülhan Koca alanındaki birçok kurs ve seminerlere katılarak sertifika almıştır. En son olarak Türkiye Futbol Fedarasyonu’ nun Sağlık Eğitim Programı kapsamındaki “Beslenme Uzmanlığı Eğitim Kursu “na katılmıştır.

Medyada beslenme konusunda programlara konuk olan ve bilgilerini paylaşan Gülhan Koca’ nın, başta Hürriyet Aile olmak üzere, Habertürk HtHAyat, Milliyet Kişisel Bakımda yazıları yayınlanmaktadır. Sosyal medyayı da yakından takip ederek buradan da sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Birçok tv ve radyo programlarında uzman konuk olarak bulunmuştur.

Yapmaktan en çok keyif aldığı şey snowboardtur. Wakeboard, seyahat, sinema ve bisiklete binmek özel ilgi alanları içerisindedir. 

 

 

TOP